ضد سرقت کردن درب خانه

لگوی سایت
جستجو
۱۳۹۶/۲/۳۱ یکشنبه
(22)
(0)
ضد سرقت کردن درب خانه
ضد سرقت کردن درب خانه
ضد سرقت کردن درب خانه

سرقت همیشه یک نگرانی برای صاحبان خانه هاست . اما بهترین راه برای امن نگاه داشتن خانه شما چیست ؟‌
احتمالاً شما قبلاْ‌ یک سیستم اعلام سرقت در خانه خود نصب کرده اید ، اگر این کار را انجام ندادید فوراْ‌ برای نصب آن اقدام کنید. بر اساس آمار بیشتر سارقین از طریق درب  جلویی یا ‍پشتی خانه اقدام به ورود می کنند بنابر این لازم است این درها را هنگام خروج از منزل قفل و ایمن نگاه دارید. ما برای شما پیشنهاداتی به شرح ذیل داریم: 

پیشنهاد اول : آیا شما از درب مناسبی استفاده میکنید؟

1- درب مناسب بخرید.
اگر درب جلویی یا پشتی منزل شما تو خالی است . لازم است که شما فورا" آنها را تعویض نمایید. چطور میشود خالی بودن درب را متوجه شد؟ به سادگی روی درب چند ضربه بزنید. درب های توخالی صرفاً یک روکش ورقه ای شکل بر روی هسته ای مقوایی هستند. همه درب های خارجی خانه شما باید از جنس سخت و محکم باشند و از مواد زیر ساخته شده باشند:
فایبرگلاس (پشم شیشه)
چوب محکم و سفت
چوب با هسته محکم (یک لایه کار شده روی هسته چوبی سفت)
فلز (نکته: مطمئن شوید درب های فلزی از داخل و لبه ها نیز تقویت شده باشند در غیر اینصورت درب با یک اهرم فلزی از کنار فریم قابل تخریب و ورود می باشد.)

2- اگر یک درب جدید و چهارچوب آن را نصب یا جایگزین می کنید یک درب با مواد پشم شیشه تهیه کنید که جهت باز شدن آن به بیرون باشد به جای این که به داخل باز شود! ( و داشتن لولاهای ایمنی را برای درب فراموش نکنید) داشتن یک درب که به جهت خارج باز میشود احتمال ورودهای غیرمجاز با توسل به زور و ابزارهایی مثل اهرم فلزی را کاهش می دهد.
 

3- تمام درب های پنجره دار بیرونی را با نمونه های بدون پنجره تعویض نمایید. برای داشتن امنیت بیشتر ، همه درب های خروجی خانه باید بدون پنجره باشند و پنجره جداگانه ای نباید نزدیک به درب نصب شده باشد چون با شکستن آن پنجره امکان بازکردن قفل درب اصلی از این طریق وجود دارد.
همچنین اگر شما درب های کشویی شیشه ای یا درب های پنلی شیشه ای یا پنجره های نزدیک به درب دارید آنها را با میله های فلزی و مشبک یا با پنل های شفاف و نشکن ساخته شده از پلی کربنات امنیتی از داخل ایمن کنید.
 
پیشنهاد دوم : درب ها را قفل کنید.

در درصد قابل توجهی از سرقت ها ، سارقین از طریق درب هایی که قفل نشده اند وارد منازل می شوند . فراموش نکنید که قوی ترین قفل های دنیا هم تا زمانی که آنها را استفاده نکنید برای شما فایده ای ندارند. پس تمام درب های خروجی را وقتی که از منزل خارج می شوید ، قفل کنید حتی اگر لحظه ای بعد تصمیم به بازگشت دارید!

1-قفل های پیشرفته از نوع سیلندری نصب کنید.
به جز درب های کشویی ، بقیه درب های خروجی باید یک قفل پیشرفته از نوع سیلندری به عنوان قفل تکمیل کننده موجود روی دستگیره درب ، داشته باشند. این قفل پیشرفته باید از انواع با کیفیت (درجه 1 یا 2 ، ساخت شده از فلز سخت بدون هیچ گونه پیچ در سطح خارجی ) باشد. یک قفل مکمل از نوع قفل های بیرون زده از درب که حداقل 2.5 سانتی متر بیرون زدگی داشته باشد درکنار این قفل ها استفاده میشود. قفل درب باید به درستی نصب شده باشد. خانه های بسیاری قفل های کیفیت پایین بدون مشخصات ذکر شده دارند که باید تعویض شوند.

2- یک قفل داخلی نصب کنید.
اضافه کردن یک قفل داخلی روی درب برای زمانی که شما داخل منزل هستید ، امنیت بیشتری فراهم خواهد کرد. این قفل ها گاهی قفل های "فقط خروجی" نیز نامیده میشود و قفلی است که کلیدی از خارج درب ندارد و راه باز شدن آن فقط از داخل درب می باشد. این قفل ها ممکن است از خارج درب کاملا" قابل مشاهده باشند اما قابل باز شدن بدون تخریب درب یا چهارچوب یا خود قفل ، نیستند. این قفل ها در زمانی که شما داخل منزل نیستید به صورت مستقیم کمکی به امنیت منزل نمی کند زیرا در وضعیت قفل قرار ندارند ولی مشاهده خود قفل ، ممکن است باعث انصراف سارق از دستکاری و تخریب درب شود.

3- درب های کشویی را ایمن کنید.
بهترین روش برای ایمن کردن درب های کشویی ، نصب قفل های کلیددار در بالا و پایین این درب ها می باشد. همچین شما می توانید یک نوار فلزی پیش ساخته بخرید یا بسازید که از عملکرد کشویی درب جلوگیری کند. برای مثال از یک شیئ چوبی ضخیم نیز در قسمت پایین درب برای جلوگیری از بازشدن آن نیز می توان استفاده کرد. صرف نظر از روشی که شما استفاده خواهید کرد ، پیشنهاد میشود از مقاوم سازی شیشه های درب با پانل های پلی کربنات که در بالا اشاره شد نیز بهره بگیرید.
 
پیشنهاد سوم : درب ورودی خود را تقویت کنید.

1- محافظ سیلندر برای قفل خود نصب کنید. (محل ورود کلید)
سارق ها گاهی میتوانند با روشهایی مثل ضربه چکش یا پیچاندن سیلندر قفل یا استفاده از اهرم یا دیلم به سیلندر و قفل ضربه وارد کرده و آن را از کار بیاندازند. حفاظت این قسمت با محافظ ورقه ای فلزی یا حلقه های محافظ در دو طرف درب ، بسیار کمک کننده است. صفحه های محافظ با لبه های گرد برای قفل نصب کنید که از پیچاندن و شل کردن قفل جلوگیری می کند. استفاده از حلقه های چرخشی اطراف سیلندر نیز برای جلوگیری از شل کردن و خارج کردن سیلندر با آچار لوله گیر ، کمک خواهد کرد. خیلی از قفلهای با همین امکانات امنیتی فروخته میشود ولی اگر قفل شما این امکانات را ندارد میتوانید به صورت جداگانه تهیه نموده و نصب کنید.

2- صفحات فلزی مقابل قفل ها را کنترل و عوض کنید.
صفحات فلزی مقابل قفل ها ، قسمت هایی فلزی هستند که زبانه قفل ها را پس از قفل شدن در داخل چهارچوب ، احاطه می کنند. همه درب های ورودی منزل باید دارای صفحات فلزی احاطه کننده ساخته شده از فلز سخت باشند که با پیچ هایی 3 اینچی به چهارچوب نصب شده باشد. در بسیاری از خانه ها این صفحات فلزی کیفیت مناسبی ندارند یا پیچ های استفاده شده برای نصب آنها کوتاه و نامناسب هستند که فقط به ستون چهارچوب وصل بوده و به صورت اساسی نصب نشده اند.

3-لولا ها را ایمن کنید.
لولاهای درب باید در قسمت داخلی درب نصب شده باشند. اگر برای شما اینگونه نیست آن را تغییر دهید یا از پین های ثابت (خارج نشدنی) برای لولاها استفاده کنید. این کار را میتوانید با خارج کردن حداقل دو پین مرکزی لولا در هر طرف و تعویض آن با پین لولای ثابت (قابل خرید از ابزار فروشی) انجام دهید. حتی لولاهایی که در معرض دستکاری و تخریب نیز قرار ندارند باید با پیچ های 3 اینچی به چهارچوب درب محکم شوند.

4- چهارچوب خود را تقویت کنید.
حتی با وجود درب قدرتمند که از قفل های با کیفیت نصب شده روی آن بهره میبرد ، یک سارق ممکن است با تخریب و اهرم انداختن به یک چهارچوب ، وارد منزل شود. بیشتر چهارچوب های درب ها به صورت خیلی ساده و با گچ به دیوار چسبیده اند بنابر این با یک اهرم فلزی یا ضربه محکم ، چهارچوب از دیوار جدا خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع ، چهارچوب های درب ها را با استفاده از چندین پیچ بلند در قسمت های مختلف چهارچوب و پایین درب به دیوار ، محکم کنید.
 
پیشنهاد چهارم : استفاده از چشمی ها
چشمی درب نصب کنید.
چشمی ها به شما امکان میدهند شخصی را که پشت درب ایستاده بدون باز کردن درب ، ببینید. چشمی با زاویه دید گسترده در محل مناسب روی همه درب های خروجی منزل نصب کنید. اگر برای مشاهده شخصی که پشت درب ایستاده مجبور به باز کردن درب هستید قفل ها کار زیادی برای شما نخواهند کرد. سعی کنید چشمی هایی با محافظ از داخل تهیه کنید که قابلیت مشاهده معکوس از بیرون درب (با ابزارهای ویژه) برای سارقین وجود نداشته باشد.
 
 
درب ضد سرقت و محصولات امنیتی با برند ساپرا پرشین دارای ویژگی ها و مشخصات امنیتی متناسب با نیاز روز مشتری ارائه شده و قابل خرید از طریق سایت می باشد. 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

دفتر مرکزی تهران
بزرگراه رسالت غرب به شرق بعد از صیاد شیرازی جنب پل هوایی روبروی بنی هاشم پلاک 1198
0098-9122336852
info@saprapersian.ir
Tehran Headquarter office
No.1198, in front of Banihashem St, after Sayad Shirazi Hw, Resalat Hw, Tehran, Iran
telegraminstagramtwiteraparatgoogleclooblenzorfacebookyou
تمامی محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.